امداد خودرو رشت

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شماره مرکز پیام

شبانه روزی

چگونه موتور خودرو دسته دوم را بررسی کنیم؟

چگونه موتور خودرو دسته دوم را بررسی کنیم؟

فهرست مطالب

امتیاز خود را ثبت کنید

چگونه موتور خودرو دسته دوم را بررسی کنیم؟

آموزش بررسی موتور خودرو دسته دوم به صورت جامع با امداد خودرو رشت.

 

هیچ کس تا به حال ماشینی را نفروخته است زیرا خیلی خوب کار می کرد یا برای نگهداری آن بسیار ارزان بود، و شما باید همیشه وقتی به ماشین های دست دوم نگاه می کنید این را در ذهن خود نگه دارید، مهم نیست چقدر ممکن است به آن خودرو علاقمند شده باشید. با این حال، “استفاده شده” به معنای بد نیست – در واقع، حتی خودروهای بسیار قدیمی نیز در صورت مراقبت خوب، می توانند کاملا سالم باشند. با این حال، قبل از اینکه به کیف پول خود دست ببرید، باید از دانش خود استفاده کنید و مطمئن شوید که خریدی انجام نمی دهید که بلافاصله پشیمان شوید. اول از همه، شما باید به موتور نگاه کنید.

چگونه موتور خودرو دسته دوم را بررسی کنیم؟
چگونه موتور خودرو دسته دوم را بررسی کنیم؟

بررسی موتور خودرو دسته دوم

شروع کار

 

لکه ها، چکه ها و گودال های زیر خودرو را بررسی کنید – بررسی موتور خودرو دسته دوم

قبل از اینکه به پنجره نگاه کنید، روی یک زانو پایین بیایید و زمین را از نظر وجود لکه، چکه یا گودال در زیر ماشین بررسی کنید. اگر آنها آنجا هستند، سعی کنید مدت زمان آنها را بفهمید – آیا آنها رگه های روغن قدیمی هستند یا لکه های تازه؟ شاید حتی یک گودال وجود داشته باشد که یک قطره فعال آن را از بالا پر می کند؟

نگاهی بیندازید و تصمیم بگیرید که آیا این ماشین به طور تصادفی روی یک نشت قدیمی پارک شده است یا اینکه مایعات گرانبهایش را درست جلوی چشمان شما از دست می دهد. اگرچه این همیشه مشکل ساز نیست، اما هر نوع چکه، تراوش، نشت یا تراوش می تواند نشان دهنده مشکلات بسیار بزرگتر باشد.

چگونه موتور خودرو دسته دوم را بررسی کنیم؟2
چگونه موتور خودرو دسته دوم را بررسی کنیم؟

2.یک تکنسین مجرب را برای بازرسی استخدام کنید – بررسی موتور خودرو دسته دوم

چنین حرفه ای می تواند ناهنجاری های مکانیکی پنهان را در یک وسیله نقلیه دست دوم تشخیص دهد و می تواند خریدار را در مورد آن آگاه کند.
فروشندگان و مالکان به شما خواهند گفت که نشتی کمی روغن طبیعی است و این تا حدی درست است – برخی از مدل ها و برندهای خودرو به نشت روغن بدنام هستند، اما این بدان معنا نیست که خودرو دچار مشکل شده است. این فقط به شما بستگی دارد که آیا فکر می کنید ارزش آن را دارد که گاهی اوقات مجبور شوید روغن اضافه کنید.

شماره امداد خودرو رشت با خدمات 24 ساعته | 09113400107
شماره امداد خودرو رشت با خدمات 24 ساعته | 09113400107

مشخص کنید که هر گودال از چه نوع مایعی ساخته شده است – بررسی موتور خودرو دسته دوم

گودال ها را می توان از خطوط ترمز، سیستم های خنک کننده، گیربکس ها، فرمان برقی یا حتی مایع شستشو نیز ساخت. اگر نقطه مرطوبی پیدا کردید، ممکن است بخواهید آن را با انگشت خود لمس کنید.
مایع مایل به قرمز احتمالاً مایع انتقال است. سیال سیاه به طور کلی فقط روغن قدیمی است. کاراملی رنگ روغن تازه یا روغن فرمان یا روغن ترمز قدیمی است. مایع سبز یا نارنجی احتمالا خنک کننده است.
حواستان به گودال‌های شفاف باشد، که ممکن است فقط آب باشد، یعنی باران باریده، موتور شسته شده یا تهویه مطبوع اخیرا کار کرده است. هنگامی که مقداری روی نوک انگشت خود دارید، باید بتوانید تشخیص دهید که روغن است یا آب. اگر هر دو به نظر می رسد، مراقب باشید و در مراحل زیر بیشتر توجه کنید.

چال تعمیرگاه را بررسی کنید – بررسی موتور خودرو دسته دوم

فروشندگان اغلب شیلنگ را به ماشینی که می خواهند بفروشند می برند و برخی حتی سعی می کنند محفظه موتور را تمیز کنند، اما به عنوان یک قاعده، قسمت زیرین ماشین نادیده گرفته می شود. گودال ها یا نه، نگاه کنید تا ببینید چقدر چیزها تمیز هستند. احتمالاً می‌توانید کثیفی‌های قدیمی را نادیده بگیرید و حتی انتظار داشته باشید مقدار معینی از کثیفی و لکه‌های چرب جاده را ببینید (به هر حال این یک ماشین است) اما باید مراقب چکه‌ها یا دانه‌هایی از مایعاتی باشید که تشکیل شده‌اند اما هنوز شکل نگرفته‌اند.
مراقب لکه‌های مرطوب، لکه‌های تیره، و توده‌های لجن روغنی کثیف باشید، به ظرف روغن و هر درز یا واشر که می‌توانید تشخیص دهید، دقت کنید. غیرمعمول نیست که کمی کثیف از مشکلات گذشته که از آن زمان رفع شده اند باقی بماند.
با این حال، کثیفی تازه و مرطوب یا روغن می تواند به معنای مشکلات باشد، بنابراین به آنچه می بینید توجه داشته باشید. برای اینکه ببینید چقدر می‌چکد، خیس می‌شود، لزج می‌شوند یا روی آن‌ها می‌چکد، درنگ نکنید (شاید از یک دستمال کاغذی استفاده کنید).

تصمیم بگیرید که آیا نشت برای شما مشکلی است یا خیر – بررسی موتور خودرو دسته دوم

اگر لجن‌های مرطوب را می‌بینید، سعی کنید مشخص کنید که از کجا می‌آیند. نشتی ممکن است برای اینکه شما را وادار به حرکت به سمت خودروی بعدی در مجموعه کند کافی باشد، اما این شما هستید که تصمیم می گیرید آیا نشت به تنهایی یک مشکل برای جلوگیری از خرید ماشین است.
  • برخی از افراد با خوشحالی روغن را برای جبران قطره‌ای روغن اضافه می‌کنند و می‌توانند سال‌ها بدون هیچ عواقب جدی فراتر از هزینه و ناراحتی آن، ادامه دهند. برخی از نشت ها جزئی هستند و ممکن است ماه ها طول بکشد تا زیان های قابل توجهی را به همراه داشته باشد، در حالی که برخی به تدریج بدتر می شوند و می توانند منجر به مشکلات واقعی شوند.
  • اگر چیزی به وضوح نشت، چکه یا لجن پر نشده باشد، می توانید احساس اطمینان کنید. تعداد زیادی از مشکلات احتمالی موتور را می توان تنها با عدم از دست دادن قابل مشاهده مایعات رد کرد.

 

شماره امداد خودرو رشت با خدمات 24 ساعته | 09113400107
شماره امداد خودرو رشت با خدمات 24 ساعته | 09113400107

 

 

بررسی موتور خودرو دسته دوم با امداد خودرو رشت

امداد خودرو رشت انزلی، امداد خودرو رشت گلسار، شماره امداد خودرو رشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *